ASTM D1921 Plastik Malzemelerin Parçacık Boyutu (Elek Analizi) için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D1921 Plastik Malzemelerin Parçacık Boyutu (Elek Analizi) için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D1921 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, yaygın olarak tedarik edildikleri toz, granül veya pelet formlardaki plastik malzemelerin parçacık boyutunun ölçülmesini kapsar. Bu test yöntemlerinde kuru eleme kullanıldığı için, alt ölçüm sınırının yaklaşık 38 μm (No. 400 elek) olduğu kabul edilir. Daha küçük parçacık boyutları için sedimantasyon test yöntemleri önerilir.

ASTM D1921 Plastik Malzemelerin Parçacık Boyutu (Elek Analizi) için Standart Test Yöntemleri

İki test yöntemi açıklanmıştır:

  • Test Yöntemi A: Bu test yöntemi, malzemenin parçacık boyutunu aşmak için seçilen birden fazla elek kullanır. Bu yöntem, ortalama parçacık çapını ve parçacık boyutu dağılımını belirlemek için kullanılır.
  • Test Yöntemi B: Bu test yöntemi, birkaç özel elekle yürütülen Test Yöntemi A'nın kısaltılmış halidir. Bu test yöntemi, belirli bir elek üzerinde "geçme yüzdesini" veya "tutulma yüzdesini" belirler. Test Yöntemi B, peletler ve küpler gibi normal parçacık boyutu dağılımına sahip olmayan malzemelere uygulanabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler, tel örgü açıklıklarının boyutları ve tel örgüde kullanılan tellerin çapları için standart kabul edilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1921 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp