ASTM D1922 Sarkaç Yöntemi ile Plastik Film ve İnce Kaplamanın Yayılma Yırtılma Direnci için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM D1922 Sarkaç Yöntemi ile Plastik Film ve İnce Kaplamanın Yayılma Yırtılma Direnci için Standart Spesifikasyon

EUROLAB laboratuvar ASTM D1922 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, çeşitli plastik filmlerin ve karşılaştırılabilir kalınlıktaki ince tabakaların nispi yırtılma direncini sıralamada değerlidir.

ASTM D1922 Sarkaç Yöntemi ile Plastik Film ve İnce Kaplamanın Yayılma Yırtılma Direnci için Standart Spesifikasyon

Deneyimler, testin nispeten daha az uzayabilir filmler ve kaplamalar üzerinde en iyi güvenilirliğine sahip olduğunu göstermiştir.

Daha uzayabilir filmler üzerindeki değişken uzama ve eğik yırtılma etkileri, bu tür plastikler için hassas bir üretim kontrol aracı olarak kullanımını engeller. Bu test yöntemi, spesifikasyon kabul testi için ancak belirli malzeme için verilerin kabul edilebilir şekilde tekrarlanabilir olduğu gösterildikten sonra kullanılmalıdır.

Bu test yöntemi, ancak belirli bir uygulama için kullanışlılığı bir dizi farklı filmle gösterildikten sonra hizmet değerlendirmesi için kullanılmalıdır.

Bu test yöntemi, ambalaj uygulamalarında kullanılan plastik film ve ince tabakanın yırtılma direncinin bir indeksi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Film yırtılma verilerini diğer mekanik veya tokluk özellikleriyle ilişkilendirmek her zaman mümkün olmasa da, bu test yönteminin aparatı, gerçek paketleme hizmetinde bulunanlardan bazılarına yaklaşan gerilme hızlarında numunelerin yırtılması için kontrollü bir yol sağlar.

Yırtma kuvveti ile numune kalınlığı arasında doğrudan, doğrusal bir ilişki yoktur. Bu test yönteminden elde edilen veriler, numune kalınlığının da bildirildiği, milinewton cinsinden (veya istenirse gram-kuvvet) yırtılma kuvveti olarak ifade edilir. Ancak farklı kalınlıktaki numunelerden elde edilen veri setleri genellikle karşılaştırılabilir değildir. Bu nedenle, yalnızca aynı kalınlıktaki veriler karşılaştırılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1922 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp