ASTM D1925 Plastiklerin Sarılık İndeksi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1925 Plastiklerin Sarılık İndeksi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1925 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, esas olarak homojen, floresan olmayan, neredeyse renksiz şeffaf malzemelerin gün ışığı aydınlatması altında sarılık derecesini (veya sarılık derecesi değişikliğini) belirlemeye yöneliktir.

ASTM D1925 Plastiklerin Sarılık İndeksi için Standart Test Yöntemi

Saydam ve yarı saydam plastiklerin geçirgenliğine ve opak plastiklerin yansımasına uygulanabilir. Hardy-GE tipi spektrofotometrede elde edilen verilerden hesaplanan tristimulus değerlerine dayanmaktadır, ancak eşdeğer sonuçlar elde edilirse diğer aparatlar tatmin edicidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu test yöntemi, ışık geçirgenliği %25'in altında olan plastiklerin iletilen sarılığının belirlenmesi için gösterilmemiştir ve yarı saydam plastiklerin yansıyan sarılığının belirlenmesi için gösterilmemiştir.

Bu standart, tehlikeli malzemeleri, işlemleri ve ekipmanı içerebilir. Bu standart, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik problemlerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1925 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp