ASTM D1929 Plastiklerin Tutuşma Sıcaklığını Belirlemek için Test

ASTM Testleri

ASTM D1929 Plastiklerin Tutuşma Sıcaklığını Belirlemek için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1929 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, elastik yer döşemelerinin, söndürülen ve yanan sigaraya karşı dayanıklılığının tayini için kullanılan iki farklı metodu kapsar.

ASTM D1929 Plastiklerin Tutuşma Sıcaklığını Belirlemek için Test

Bir sıcak hava fırını kullanılarak plastiklerin ani tutuşma sıcaklığının ve kendiliğinden tutuşma sıcaklığının laboratuvarda belirlenmesini kapsar.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Yanma sırasında, personel için tehlikeli olma potansiyeline sahip gazlar veya buharlar veya her ikisi oluşur.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak tek başına malzemelerin, ürünlerin, veya gerçek yangın koşulları altındaki montajlar.

Yangın testi doğası gereği tehlikelidir. Bu testler yapılırken personel ve mülk için yeterli güvenlik önlemleri alınacaktır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1929 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp