ASTM D1995 Otoyapışkanların Kontak Yapıştırıcılar Çok Modlu Mukavemet için Test

ASTM Testleri

ASTM D1995 Otoyapışkanların Kontak Yapıştırıcılar Çok Modlu Mukavemet için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1995 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,otohesiflerin yaygın olarak uygulanan dört gerilim modunda test edilebildiği prosedürleri kapsar.

ASTM D1995 Otoyapışkanların Kontak Yapıştırıcılar Çok Modlu Mukavemet için Test

Sıkıştırma kesme, yarılma, tırmanan tambur soyma ve T-soyma ve rijitten rijit, esnekten-sertliğe çeşitli kombinasyonlarda ahşap, alüminyum, çelik yonga levha ve plastik laminatları içeren sert ve esnekten esneke yapıştırıcılar. Darbe ile bağ oluşumunu içeren nicel test yöntemleri de sağlanmaktadır. Üç basınç modu sağlanır: statik, silindir ve darbe. Çok farklı koşullar altında birçok farklı malzemeyi yapıştırmak için kullanılan birçok kontakt yapıştırıcı türü olduğundan, bu test yöntemleri kullanıcının test modunu, kaplama kalınlığını, sıcaklık ve bağıl nem koşullarını, basınç büyüklüğünü ve modunu seçmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. zaman ve bağ koşullandırma zamanı.

Yapışkanlarla kullanılan bağ oluşturma süreci, diğer tüm yapıştırıcılarınkinden farklıdır ve sonuç olarak, yapışkanların test edilmesi, diğer ASTM standartlarında sağlananlardan farklı yöntemler gerektirir.

Her test modunda basınç uygulama yöntemleri mevcuttur. Belirli bir substrat kombinasyonu için, basınç uygulaması için mevcut araçlar, Ek X2'de gösterilenlerle sınırlıdır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1995 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp