ASTM D2000 Otomotiv Uygulamalarında Kauçuk Ürünler için Standart Sınıflandırma Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D2000 Otomotiv Uygulamalarında Kauçuk Ürünler için Standart Sınıflandırma Test Standardı

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM D2000 standardı, otomotiv uygulamaları için kauçuk ürünlerinde kullanılması amaçlanan ancak bununla sınırlı olmayan vulkanize kauçuk malzemelerin (doğal kauçuk, geri kazanılmış kauçuk, sentetik kauçuklar, tek başına veya kombinasyon halinde) özelliklerini kapsar.

ASTM D2000 Otomotiv Uygulamalarında Kauçuk Ürünler için Standart Sınıflandırma Test Standardı

Bu sınıflandırma sistemi, SAE numaralı çeliklerle hemen hemen aynı şekilde diğer endüstrilerin birçok ihtiyacına hizmet edebilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu sistem otomotiv ihtiyaçları doğrultusunda revize edilebilmektedir. Her zaman en son revizyonun kullanılması tavsiye edilir.

Bu sınıflandırma standardı, tüm kauçuk ürünlerinin özelliklerinin, karakteristik malzeme tanımlarında düzenlenebileceği varsayımına dayanmaktadır. Bu tanımlamalar, ısıl yaşlanma direncine göre tiplere ve yağda şişmeye karşı dirence göre sınıflara göre belirlenir. Böylece, ek gereksinimleri tanımlayan değerlerle birlikte, tüm elastomerik malzemelerin kalitesinin tam olarak tanımlanmasına izin veren temel seviyeler belirlenir.

Bu sınıflandırma sisteminin hükümlerinin belirli bir ürün için ayrıntılı spesifikasyonlarınkilerle çelişeceği tüm durumlarda, ikincisi öncelikli olacaktır. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Kauçuk ürün, gereksinimlerin bu sınıflandırma sistemi tarafından tam olarak belirlenemeyecek kadar spesifik olduğu amaçlar için kullanılacaksa, alıcının önceden tedarikçiye danışması, uygun özellikleri, test yöntemlerini oluşturması, ve spesifikasyon test limitleri.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D2000 otomotiv uygulamalarında kauçuk ürünler için standart sınıflandırma test standardı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp