ASTM D2013 Analiz için Kömür Numunelerinin Hazırlanması için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM D2013 Analiz için Kömür Numunelerinin Hazırlanması için Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2013 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulama 2, brüt veya bölünmüş numunelerin azaltılmasını ve bölünmesini ve laboratuvar analizi için ayrı kısımlar dahil olmak üzere kompozit numunelerin hazırlanmasını kapsar.

ASTM D2013 Analiz için Kömür Numunelerinin Hazırlanması için Standart Uygulama

Şu gruplara ait kömürler için indirgeme ve bölme prosedürleri öngörülmüştür: A Grubu, her boyutta temizlenmiş kömürleri içerir. Grup B, diğer tüm kömürleri içerir. Bilinmeyen kömürler B Grubu kapsamında değerlendirilecektir.

Grup A, Grup B'den daha küçük ağırlıktaki laboratuvar numunelerinin tutulmasına izin verir. Bu daha düşük ağırlıklar, belirli kömürler için, A1.2 prosedürleri kullanılarak, bir numune hazırlama ve analiz varyansını vermek üzere gösterilmişse kullanılabilir. toplam analiz varyansının %20'sinden fazla değildir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2013 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp