ASTM D2103 Polietilen Film ve Kaplama için Test

ASTM Testleri

ASTM D2103 Polietilen Film ve Kaplama için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2103 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,polietilen film ve tabaka dahil olmak üzere 0,3 mm (0,012 inç) kalınlığa kadar olan tabakaların sınıflandırılmasını kapsar.

ASTM D2103 Polietilen Film ve Kaplama için Test

Film veya tabaka, yüzey özelliklerinin, pigmentlerin veya stabilizatörlerin veya bunların kombinasyonlarının iyileştirilmesi için katkı maddeleri içerebilir.

Film, Terminology D883'te nominal kalınlığı 0,254 mm'den (0,010 inç) fazla olmayan kaplama için isteğe bağlı bir terim olarak tanımlanır.

Bu spesifikasyon, polietilen film ve kaplamanın sınıflandırılmasını kapsar. Geri dönüştürülmüş polietilen film veya reçine, besleme stoğu olarak kullanılabilir ve film veya tabaka, yüzey özelliğinin iyileştirilmesi için katkı maddeleri, pigmentler veya stabilizatörler veya bunların bir kombinasyonunu içerebilir, ancak bunlar belirtilen gereksinimlere uygun olmalıdır.

Bu spesifikasyonda kapsanan malzeme, yoğunluk, darbe dayanımı, kinetik sürtünme katsayısı, bulanıklık ve nominal kalınlık değerlerinin içinde bulunduğu hücre sınırını gösteren her bir sayı (0'dan 5'e kadar) ile beş basamaklı bir tip numarası ile belirtilecektir. malzemenin altına düşer.

Levha veya film, ticari olarak mümkün olduğu kadar jeller, çizgiler, iğne delikleri, yabancı madde parçacıkları ve dağılmamış hammaddelerden arınmış ve delikler, yırtıklar veya kabarcıklar gibi diğer görünür kusurlar olmaksızın üretilecektir.

Levha veya filmin kenarlarında çentik ve kesik olmamalıdır. Levha veya filmin yüzeyi ayrıca yüzey özelliklerini iyileştirmek için alev, korona deşarjı veya başka yollarla da işlenebilir. Malzemenin yoğunluğunu, darbe mukavemetini, kinetik sürtünme katsayısını, bulanıklığı ve nominal kalınlığını belirlemek için testler yapılmalı ve belirtilen şartlara uygun olmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu spesifikasyon, üretici ve son kullanıcı tarafından yönetilen tüm gereksinimler karşılandığı sürece, tamamen veya kısmen geri dönüştürülmüş polietilen film veya reçinenin hammadde olarak kullanımına izin verir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2103 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp