ASTM D2117 Sıcak Aşama Mikroskopi Yöntemi için Test

ASTM Testleri

ASTM D2117 Sıcak Aşama Mikroskopi Yöntemi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2117 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, sıcak aşama mikroskopisi gerekli analitik tekniktir.

ASTM D2117 Sıcak Aşama Mikroskopi Yöntemi için Test

Sıcak aşama mikroskobu, "aşama"nın - veya örneğin görüntüleme için dayandığı alanın - kontrollü bir hızda ısıtıldığı ve soğutulduğu bir tekniktir. Bu, büyütülürken numunenin değişen sıcaklıklara tepki olarak performansını gözlemlememizi sağlar.

ASTM D2117, eritilmesi ve cam lam ile cam lamel arasında preslenmesi gereken yaklaşık 2 mg numune gerektirir. Numune daha sonra kademeli bir hızda soğutulur, yeniden kristalleşmenin gerçekleşmesine izin vererek çift kırılma yaratır. Bu numune, gece boyunca 0.1°C/dk'lık aşırı yavaş hızda soğutuldu. Bu sadece yeniden kristalleşmeye değil, aynı zamanda radyan çift kırılma ile güzel yuvarlak küreciklerin oluşumuna da izin verir. Bireysel küçük dairesel kar tanelerine benziyorlar. Numune daha sonra kademeli olarak ısıtılır ve çift kırılma ortadan kalktığında erime noktası belirlenir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2117 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp