ASTM D2121 Stiren Monomerinin Polimer İçeriği için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D2121 Stiren Monomerinin Polimer İçeriği için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D2121 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, stiren monomerin polimer içeriğinin belirlenmesini kapsar. Bununla birlikte, dimerlerin ve trimerlerin bu test yöntemleriyle ölçülmediğine dikkat edilmelidir.

ASTM D2121 Stiren Monomerinin Polimer İçeriği için Standart Test Yöntemleri

Bir spektrofotometre veya fotometrenin kullanımına dayanan Test Yöntemi A, 15 mg/kg'a kadar konsantrasyonlarda stiren monomerin polimer içeriğinin kantitatif olarak belirlenmesine yöneliktir. 15 mg/kg'dan fazla polimer içeren numuneler, ölçümden önce uygun şekilde seyreltilmelidir.

Test Yöntemi B, polimerin kütle olarak %1,0 maksimum konsantrasyonuna yaklaşık olarak değerlendirilmesi amaçlanan hızlı bir görsel prosedürdür. Polimer içeriği kütlece %1,0 veya daha fazla olan numuneler, ölçümden önce uygun şekilde seyreltilmelidir.

Bu yöntemi kullanarak test sonuçlarının geçerli spesifikasyonlara uygunluğu belirlenirken, sonuçlar Uygulama E29'daki yuvarlama yöntemine göre yuvarlanacaktır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2121 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp