ASTM D2161 Kinematik Viskozitenin Saybolt Furol Viskozitesine Dönüştürülmesi için Test

ASTM Testleri

ASTM D2161 Kinematik Viskozitenin Saybolt Furol Viskozitesine Dönüştürülmesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2161 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, herhangi bir sıcaklıkta mm 2 /s cinsinden kinematik viskoziteyi aynı sıcaklıkta Saybolt Universal saniye (SUS) cinsinden Saybolt Universal viskozitesine dönüştürmek ve 122 °'de kinematik viskoziteyi mm 2 /s cinsinden dönüştürmek için dönüştürme tablolarını ve denklemleri kapsar.

ASTM D2161 Kinematik Viskozitenin Saybolt Furol Viskozitesine Dönüştürülmesi için Test

F ve 210 °F (50 °C ve 98,9 °C) ila aynı sıcaklıklarda Saybolt Furol saniye (SFS) cinsinden Saybolt Furol viskozitesi. Kinematik viskozite değerleri , 68 °F (20 °C) sıcaklıkta 1.0034 mm 2 /s (cSt) olan suya dayanmaktadır .

Kinematik viskozite verilerini oluşturmak için Test Yöntemi D445'ten farklı bir yöntem kullanılıyorsa, bu uygulamanın hesaplamalarını gerçekleştirmeden önce, bu yöntemin kesinlik bölümünde bulunan uygun bağıl önyargı düzeltme faktörlerini uygulayın.

D2161'deki denklemler orijinal olarak hem D445'ten hem de Saybolt viskozimetre yönteminden elde edilen veriler kullanılarak ampirik olarak türetilmiştir . Bu nedenle, kullanılan kinematik viskozitelerin D445 sonuçlarına göre sapma düzeltmesi yapılmaması durumunda bir hatanın oluşabileceği düşünülebilir . Kinematik viskozitenin Saybolt Evrensel Saniye (SUS) veya Saybolt Furol Saniye (SFS) yerine milimetre kare/saniye cinsinden rapor edilmesi önerilir. Bu yöntem, geçmiş literatürde görünen SUS ve SFS verilerinden kinematik viskozitelerin hesaplanması amacıyla tutulmaktadır. Saniyede bir milimetre kare (mm 2 /s), eski literatürde yaygın olarak bulunan başka bir birim olan bir santistoke (cSt) eşittir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler sadece referans bilgi amaçlı verilmiştir. Kinematik viskozitenin SI birimi mm 2 /s'dir.

Fahrenhayt sıcaklık birimleri, bu uygulamada açıklanan eski dönüştürme türleri için endüstri tarafından kabul edildiğinden bu uygulamada kullanılır.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2161 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp