ASTM D2196 Newtoniyen Olmayan Malzemelerin Reolojik Özellikleri için Rotasyonel Viskozimetre ile Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D2196 Newtoniyen Olmayan Malzemelerin Reolojik Özellikleri için Rotasyonel Viskozimetre ile Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM D2196 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D2196 standardı, 600'lük bir sıvıda çalışan bir döner viskozimetre kullanılarak 0.1 s -1 ila 50 s -1 kayma hızı aralığında Newton olmayan malzemelerin görünür viskozitesinin ve kesme incelmesi ve tiksotropik özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D2196 Newtoniyen Olmayan Malzemelerin Reolojik Özellikleri için Rotasyonel Viskozimetre ile Standart Test Yöntemleri

Test Yöntemi A, belirli bir dönme hızında görünen viskoziteyi belirlemek için kullanılır, ancak iki veya daha fazla hızdaki viskoziteler, Newton olmayan bir malzemenin tek bir viskozite ölçümünden daha iyi karakterizasyonunu sağlar.

Test Yöntemleri B ve C ile, kesme incelmesinin kapsamı, artan dönüş hızı ile viskozitedeki düşüş ile gösterilir. Tiksotropi derecesi, artan ve azalan dönme hızlarında (Test Yöntemi B), viskozite geri kazanımında (Test Yöntemi B) veya yüksek kesmeden önce ve sonra viskozitelerde (Test Yöntemleri B ve C'nin kombinasyonu) viskozitelerin karşılaştırılmasıyla gösterilir.

Test Yöntemi C'deki yüksek kesme işlemi, boya uygulaması sırasında kesmeye yaklaşır. Yüksek kesmeden sonra ölçülen viskozite davranışı, uygulamadan hemen sonra boyanın özelliklerini gösterir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, newtoniyen olmayan malzemelerin reolojik özellikleri için rotasyonel viskozimetre ile standart test yöntemleri hizmetleri vermektedir. ASTM D2196 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp