ASTM D2240 Kauçuk Özelliği için Standart Test Yöntemi - Durometre Sertliği için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D2240 Kauçuk Özelliği için Standart Test Yöntemi - Durometre Sertliği için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2240 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM D2240 testi, durometreler olarak bilinen sekiz tip kauçuk sertlik ölçüm cihazını tanımlar. A, B, C, D, DO, O, OO ve M tipleri. Termoplastik elastomerler olarak sınıflandırılan maddelerin girinti sertliğini belirleme prosedürü, vulkanize (termoset) kauçuk, elastomerik malzemeler, hücresel malzemeler ve bazı plastikler de açıklanmaktadır.

ASTM D2240 Kauçuk Özelliği için Standart Test Yöntemi - Durometre Sertliği için Standart Test

Bu test yöntemi, özellikle Test Yöntemi D 1415'te açıklananlar olmak üzere, diğer girinti sertliği yöntemlerine ve alet türlerine eşdeğer değildir. Bu test yöntemi, kaplanmış kumaşların testi için geçerli değildir.

ASTM D2240 Tipik Test Parametreleri:

  • Başlangıç ​​sertliği veya zamana bağlı sertlik: Genellikle başlangıç
  • Numune şekli: Düz ve homojen (doku yok)
  • Kullanılacak durometre skalası: En popüler durometre skalaları “A” ve “D” dir. Bir araya getirilen bu iki ölçek, kauçuktan naylona kadar bir sertlik aralığını kapsar
  • Ürün başına numune sayısı: 1 numune, 5 okuma
  • Numune boyutları: 2” X 2” veya daha fazla, minimum 6,4 mm (0,25 inç) kalınlıkta
  • Şartlandırma ve test Sıcaklık: 23 ± 2 °C
  • Şartlandırma ve bağıl nem testi: %50 ± %5

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır. SI'da belirtilen boyutların çoğu, 1975 Metrik Dönüşüm Yasası'ndan önce var olan enstrümantasyon, uygulama ve prosedürleri barındırmak için ABD Geleneksel Sisteminden doğrudan dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2240 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp