ASTM D2244 Aletle Ölçülen Renk Koordinatlarından Renk Toleranslarının ve Renk Farklarının Hesaplanması için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM D2244 Aletle Ölçülen Renk Koordinatlarından Renk Toleranslarının ve Renk Farklarının Hesaplanması için Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2244 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, gün ışığı aydınlatmasına dayalı araçsal olarak ölçülen renk koordinatlarından, renk toleranslarının ve boyalı paneller, plastik plakalar veya tekstil örnekleri gibi opak numuneler arasındaki küçük renk farklılıklarının hesaplanmasını kapsar.

ASTM D2244 Aletle Ölçülen Renk Koordinatlarından Renk Toleranslarının ve Renk Farklarının Hesaplanması için Standart Uygulama

Numunelerin metamerik olabileceğinden, yani görsel olarak aynı renkte olmalarına rağmen farklı spektral eğrilere sahip olabileceğinden şüphelenildiğinde, enstrümantal sonuçları doğrulamak için uygulama D4086 kullanılmalıdır.

Bu prosedürler tarafından belirlenen toleranslar ve farklılıklar, CIE 1976 CIELAB rakip renk uzayı, CMC tolerans birimleri, CIE94 tolerans birimlerinde yaklaşık olarak tek biçimli görsel renk algısı cinsinden ifade edilir. DIN 6176'da verilen DIN99 renk farkı formülü veya CIEDE2000 renk farkı birimleri .

Ürün spesifikasyonu için, alıcı ve satıcı, test numunesi ve referans arasındaki izin verilen renk toleransı ve renk toleransını hesaplama prosedürü üzerinde anlaşmalıdır. Her malzeme ve kullanım koşulu, belirli renk toleransları gerektirebilir, çünkü diğer görünüm faktörleri (örneğin, numune yakınlığı, parlaklık ve doku), ölçülen bir renk farkının büyüklüğü ile ticari olarak kabul edilebilirliği arasındaki korelasyonu etkileyebilir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2244 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp