ASTM D2247 Yüzde Yüz Bağıl Nemde Kaplamaların Suya Dayanımını Test Etmek için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM D2247 Yüzde Yüz Bağıl Nemde Kaplamaların Suya Dayanımını Test Etmek için Standart Uygulama

Bu standart, test numunelerinin tüm yüzeylerinde yoğuşma oluşması için %100 bağıl nemde tutulan bir atmosferde kaplanmış numuneleri maruz bırakarak kaplamaların su direncini test etmek için temel ilkeleri ve çalışma prosedürlerini kapsar.

ASTM D2247 Yüzde Yüz Bağıl Nemde Kaplamaların Suya Dayanımını Test Etmek için Standart Uygulama

Bu standart, kaplanmış numuneler üzerinde yoğuşma oluşturmak için maruz kalma alanı içinde hafif bir sıcaklık farkı oluşturma tekniğini kullanır. Daha sıcak olan doymuş hava, daha soğuk numunelerden geçerken, numunelerin üzerine yoğuşma şeklinde su birikir.

Bu standart, numunenin tamamını maruz kalma alanına yerleştirir ve tüm yüzeylerde yoğuşma oluşmasına izin verir. Bu, bu uygulamayı düz panellerin yanı sıra büyük veya 3B nesneler için uygun hale getirir. Bu uygulama, arka yüzeyin maruz kalma alanının dışındayken sadece ön kaplama yüzeyinde yoğuşmanın oluştuğu diğer yöntemlerden farklıdır. Diğer testler de yüzeyde su damlacıkları bırakabilir, ancak kaynağın yoğuşmadan kaynaklanmadığı durumlarda (örneğin su spreyi).

Bu standart, %100 bağıl nemde gerçekleştirilen testlerin koşullarını ve prosedürlerini elde etme, ölçme ve kontrol etme yöntemleri ile sınırlıdır. Numune hazırlamayı veya sonuçların değerlendirilmesini belirtmez.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB Laboratuvar test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize ASTM D2247 test standardı kapsamında akredite laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp