ASTM D2248 Organik Son Katların Deterjan Direnci için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM D2248 Organik Son Katların Deterjan Direnci için Standart Uygulama

ASTM D2248 standardı, Bu uygulama, bir deterjan çözeltisine daldırıldığında organik cilaların hızlandırılmış bir şekilde bozulmaya karşı direncinin belirlenmesini kapsar. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler bilgi amaçlıdır.

ASTM D2248 Organik Son Katların Deterjan Direnci için Standart Uygulama

ASTM D2248 Test Uygulanması

Uygulama yöntemi, film kalınlığı, test yüzeyinin kürlenmesi ve koşullandırılması, alıcı ve satıcı arasında kararlaştırılacaktır. Sırtlar, oyuk kenarları ve tanımlama işaretleri içeren veya desteklerle temas halinde olan alanlar, test koşulları altında stabil olan uygun bir kaplama ile korunacaktır.

ASTM D2248 Test Prosedürü

Yüzey alanının en az yarısı deterjan çözeltisine batacak şekilde test numunelerini kapta dikey olarak askıya alın. Test numunelerini, herhangi bir metalle temas etmeyecek ve banyonun herhangi bir noktasında birbirine 25 mm'den (1 inç) daha yakın olmayacak şekilde ayırın.

Deterjan solüsyonunu her 168 saatte bir yeni deterjan solüsyonu ile değiştirin. Degerjan solüsyonu değiştirilirken test numunelerini Tyoe 4 deiyonize suya daldırın. Test numunelerini 30 dakikadan fazla deterjan solüsyonundan uzak tutmayın. Ardışık testler ilişkilendirilecekse, her test kontrol panellerini içermelidir. Kontrol panelleri için kullanılan panel bileşimi ve boya formülasyonu her test için aynı olacaktır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D2248 Organik Son Katların Deterjan Direnci için Standart Uygulama kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp