ASTM D2256 Tek Telli Yöntemle İpliklerin Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2256 Tek Telli Yöntemle İpliklerin Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D2256 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D2256 standardı, gerilim 0,05'ten 1,0 cN/tex'e yükseltildiğinde %5.0'dan fazla esneyen iplikler hariç olmak üzere tek, katlı veya kablolu monofilament, multifilament ve eğrilmiş ipliklerin çekme özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D2256 Tek Telli Yöntemle İpliklerin Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, ipliklerin kopma kuvveti ve uzamasının ölçümünü kapsar ve kopma mukavemeti, başlangıç ​​modülü, kiriş modülü ve kopma tokluğunun hesaplanması için yönergeleri içerir. Numunelerin test edilmesi için seçenekler şunlardır: (A) düz, (B) düğümlü ve (C) ilmekli form.

Test koşulları, şartlandırılmış hava, ıslak, daldırılmamış, ıslak, daldırılmış, fırında kurutulmuş, yüksek sıcaklığa maruz bırakılma veya düşük sıcaklığa maruz kalma numunelerin testi için dahil edilmiştir.

Belirli liflerden yapılan ipliklerin test edilmesi için özel yöntemler; yani cam, keten, kenevir, rami ve kraft kağıt ve belirli ürünler için; yani, lastik kordları ve ipi est Yöntemleri D885 ve Spesifikasyon D578 için yayınlanmıştır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, tek telli yöntemle ipliklerin çekme özellikleri için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM D2256 standardı kapsamında test hizmeti almak için EUROLAB ile iletişime geçin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp