ASTM D2261 Kumaşların Dil Ile Yırtılma Mukavemeti için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D2261 Kumaşların Dil Ile Yırtılma Mukavemeti için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2261 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, bir kayıt sabit-uzama-hızı tipi (CRE) çekme test makinesi kullanılarak dil (tek yırtma) prosedürü ile tekstil kumaşlarının yırtılma mukavemetinin ölçülmesini kapsar.

ASTM D2261 Kumaşların Dil Ile Yırtılma Mukavemeti için Standart Test

CRE tipi çekme test cihazı, dilin yırtılma mukavemetini belirlemek için tercih edilen test cihazı haline gelmiştir. Bazı sabit hareket hızı tipi (CRT) çekme test makinelerinin kullanılmaya devam ettiği kabul edilmektedir. Sonuç olarak, bu test cihazları, alıcı ve tedarikçi arasında anlaşmaya varıldığında kullanılabilir. CRT tipi çekme test cihazının kullanım koşulları Ek X1'de yer almaktadır .

Bu test yöntemi, dokuma kumaşlar, hava yastığı kumaşları, battaniyeler, havlı kumaşlar, örgü kumaşlar, katmanlı kumaşlar, havlı kumaşlar ve dokunmamış kumaşlar dahil olmak üzere çoğu kumaş için geçerlidir. Kumaşlar, işlenmemiş, büyük ölçüde boyutlandırılmış, kaplanmış, reçineyle işlenmiş veya başka şekilde işlenmiş olabilir. Numuneleri ıslatarak veya ıslatmadan test etmek için talimatlar verilmiştir.

Bu test yönteminde ölçülen yırtılma mukavemeti, yırtılmanın testten önce başlatılmasını gerektirir. Elde edilen rapor edilen değer, yırtılmayı başlatmak veya başlatmak için gereken kuvvetle doğrudan ilgili değildir.

Dil yırtılma mukavemeti için iki hesaplama sağlanmıştır: tek tepe kuvveti ve en yüksek beş tepe kuvvetinin ortalaması.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. İnç-pound birimleri yaklaşık olabilir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2261 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp