ASTM D2265 Geniş Sıcaklık Aralığında Yağlama Gresinin Düşme Noktası için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2265 Geniş Sıcaklık Aralığında Yağlama Gresinin Düşme Noktası için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D2265 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D2265 standardı, yağlama gresinin damlama noktasının belirlenmesini kapsar. Bu testle ölçülen damlama noktası, gresin yüksek sıcaklıktaki performansı üzerinde herhangi bir etkisi olmayan yapay olarak düzeltilmiş bir sayıdır.

ASTM D2265 Geniş Sıcaklık Aralığında Yağlama Gresinin Düşme Noktası için Standart Test Yöntemi

Damlama noktası, gresin türüne göre belirlenmesine ve kalite kontrol için karşılaştırmalı işaretlerin oluşturulmasına ve sürdürülmesine yardımcı olmak için yararlıdır. Damlama noktası statik bir test olduğundan, sonuçların geleneksel sabun koyulaştırıcıların hizmet performansı açısından yalnızca sınırlı bir öneme sahip olduğu düşünülmelidir. 200 °C'nin üzerinde, damlama noktasının gresin maksimum üst çalışma sıcaklığı ile ilişkisi yoktur.

Geleneksel sabunla kalınlaştırılmış gresler üzerinde geçmişteki ortak testler, genel olarak Test Yöntemi D2265 ve Test Yöntemi D566'nın düşürme noktalarının 200 °C'ye kadar uyumlu olduğunu göstermiştir. Sonuçların farklı olduğu durumlarda bilinen bir önemi yoktur. Ancak, kullanılan test yöntemi konusunda üretici ile alıcı arasında anlaşma yapılması tavsiye edilir.

Bu test yönteminde cıvalı termometreler kullanılır. Cıva birçok düzenleyici kurum tarafından merkezi sinir sistemi, böbrek ve karaciğer hasarına neden olabilecek tehlikeli bir madde olarak belirlenmiştir. Cıva veya buharı sağlığa zararlı olabilir ve malzemeler için aşındırıcı olabilir. Cıva ve cıva içeren ürünlerle çalışırken dikkatli olunmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, geniş sıcaklık aralığında yağlama gresinin düşme noktası için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM D2265 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp