ASTM D2270 Kinematik Viskoziteden Viskozite İndeksinin Hesaplanması için Test

ASTM Testleri

ASTM D2270 Kinematik Viskoziteden Viskozite İndeksinin Hesaplanması için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2270 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, yağlama yağları gibi petrol ürünlerinin ve ilgili malzemelerin viskozite indeksinin 40 °C ve 100 °C'deki kinematik viskozitelerinden hesaplanmasına yönelik prosedürleri kapsar.

ASTM D2270 Kinematik Viskoziteden Viskozite İndeksinin Hesaplanması için Test

40 °C ve 100 °C sıcaklıklarda kinematik viskozite verilerinin bulunmadığı durumlarda, elde edilen verilerden 40 °C ve 100 °C sıcaklıklarda kinematik viskozite hesaplanarak viskozite indeksi hakkında bir tahmin yapılabilir. diğer sıcaklıklarda. Bu tür viskozite indeksi verilerinin sadece bilgi amaçlı olduğu ve spesifikasyon amaçları için uygun olmadığı değerlendirilebilir.

Kinematik viskozite değerleri, damıtılmış su için 20.00 °C'de 1.0034 mm2/s değerine referansla belirlenir . Bir petrol ürününün kinematik viskozitesinin belirlenmesi, Test Yöntemleri D445 , D7042 , IP 71 veya ISO 3104'e göre yapılmalıdır.

Belirli bir numune için farklı test yöntemlerinden kinematik viskozite ölçümleri kullanılarak hesaplanan Viskozite İndeksi uyumsuz ise, Test Yöntemi D445 ölçümlerinden hesaplanan değerler kabul edilecektir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Kullanıcı referansı için 1 mm 2 /s = 10 -6 m 2 /s = 1 cSt.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2270 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp