ASTM D2290 Plastik veya Takviyeli Plastik Borunun Görünür Çember Çekme Dayanımı için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D2290 Plastik veya Takviyeli Plastik Borunun Görünür Çember Çekme Dayanımı için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2290 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, tanımlanmış ön işlem, sıcaklık, nem ve test makinesi hızı koşulları altında test edildiğinde, bir bölünmüş disk veya halka segmenti test fikstürü kullanan çoğu plastik ürünün karşılaştırmalı görünür çekme mukavemetinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D2290 Plastik veya Takviyeli Plastik Borunun Görünür Çember Çekme Dayanımı için Standart Test

Bu standart, imalat yönteminden bağımsız olarak güçlendirilmiş termoset reçine boruya uygulanabilir. Bu test yöntemi, ekstrüde edilmiş ve kalıplanmış termoplastik borulara da uygulanabilir.

Prosedür A, güçlendirilmiş termoset reçine boru için kullanılır; Prosedür B, herhangi bir boyuttaki termoplastik boru için kullanılır; Prosedür C, nominal çapı 4 1 / 2 inç (110 mm) ve daha büyük olan termoplastik borular için kullanılır. Prosedür D, nominal çapı 14 inç (350 mm) ve daha büyük ve tercihen duvar kalınlığı 1 inç (25 mm) ve daha büyük olan polietilen boru için kullanılır. Prosedür E, nominal çapı 14 inç (350 mm) ve daha büyük ve et kalınlığı 0,5 inç (12,7 mm) ve daha büyük olan polivinil klorür (PVC) boru için kullanılır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2290 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp