ASTM D2344 Polimer Matriks Kompozit Malzemelerin Kısa Kiriş Dayanımı Testi

ASTM Testleri

ASTM D2344 Polimer Matriks Kompozit Malzemelerin Kısa Kiriş Dayanımı Testi

EUROLAB laboratuvar ASTM D2344 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D2344, Touchstone'un NADCAP ve ISO 17025 kapsamındadır.ASTM D2344 testi, paralel elyaf takviyeli plastiklerin görünür katmanlar arası kesme mukavemetini belirler.

ASTM D2344 Polimer Matriks Kompozit Malzemelerin Kısa Kiriş Dayanımı Testi

Bu test yöntemi, kırılmaya kadar numunenin merkezine aşağı doğru bir kuvvet uygulamak için 6.35 mm (0.250 inç) çapında bir yükleme burnu kullanılmasını belirtir. Bunu 1,3 mm (0,05 inç/dak.)

Numuneler ya bir halkadan kesilmiş küçük parçalar ya da düz bir laminattan kesilmiş kısa kirişlerdir. Standart test için 6,4 mm'den (0,25 inç) daha kalın olamazlar ve boyutları her testten önce hesaplanır.Bu sonuçların mümkün olduğunca doğru olacağını garanti eder.

Bununla birlikte, test yöntemi daha kalın numunelere uygulanabilir ve Touchstone Mühendisleri hem standart hem de özelleştirilmiş testler gerçekleştirebilir. Numuneler, uygulamanıza bağlı olarak oda sıcaklığında veya yüksek sıcaklıkta koşullandırılabilir.

Test numunelerinin sayısı isteğe bağlıdır, ancak bir halka veya laminat için tatmin edici bir ortalama elde etmek için en az on numuneye ihtiyaç vardır. Sonuçlar, kompozitlerin karşılaştırmalı analizi ve interply mukavemetinin araştırılması ve geliştirilmesi için faydalı olabilir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2344 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

 

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp