ASTM D240 Bomba Kalorimetresi ile Sıvı Hidrokarbon Yakıtların Yanma Isısı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D240 Bomba Kalorimetresi ile Sıvı Hidrokarbon Yakıtların Yanma Isısı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D240 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, uçuculuğu hafif distilatlarınkinden buna kadar değişen sıvı hidrokarbon yakıtların yanma ısısının belirlenmesini kapsar.

ASTM D240 Bomba Kalorimetresi ile Sıvı Hidrokarbon Yakıtların Yanma Isısı için Standart Test Yöntemi

Normal koşullar altında, bu test yöntemi benzinler, kerosinler, No. 1 ve 2 fuel oil, No. 1-D ve 2-D dizel yakıt ve No. 0-GT, 1-GT ve 2 gibi yakıtlara doğrudan uygulanabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D240 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp