ASTM D2457 Plastik Filmlerin ve Katı Plastiklerin Aynasal Parlaklığı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2457 Plastik Filmlerin ve Katı Plastiklerin Aynasal Parlaklığı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D2457 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D2457 standardı, hem opak hem de şeffaf olan plastik filmlerin ve katı plastiklerin parlaklığının ölçülmesi için prosedürleri açıklar. Dört ayrı parlaklık açısı içerir.

ASTM D2457 Plastik Filmlerin ve Katı Plastiklerin Aynasal Parlaklığı için Standart Test Yöntemi

  • 60 derece, orta parlaklıkta filmler için önerilir,
  • 20 derece, çok parlak filmler için önerilir,
  • 45 derece, orta ve düşük parlaklıkta filmler için önerilir,
  • 85 derece, orta ve düşük parlaklıkta filmler için önerilir ve
  • 75 derece, plastik dış cephe kaplaması ve alt yüzey için önerilir.

85-deg, 75-deg, 60-deg ve 20-deg aparatı ve ölçüm yöntemi, Test Yöntemi D523 ve D3679'dakileri kopyalar; 45° prosedürü için olanlar benzer şekilde Test Yöntemi C346'dan alınmıştır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu standardın bilinen bir ISO eşdeğeri yoktur.

Aynasal Parlaklık, bir malzemenin yüzeyinden yansıyan ışığın bir ölçüsüdür. Parlaklık malzemeye özgü, kalıplama işleminin bir sonucu veya yüzey dokusunun bir sonucu olabilir. Parlaklık, hava koşulları veya yüzey aşınması gibi çevresel faktörlerden de etkilenebilir. Böylece Gloss, ürün geliştirme, süreç geliştirme ve son kullanım performans testlerinde faydalı olabilir.

Parlaklık ölçümleri her zaman bir standarda göre referans alınır ve yansıma açısı (20°, 60° veya 85°) belirtilmelidir. Glossmeter uygun açıya ayarlanır, kalibre edilir ve ardından ölçüm cihazıyla birlikte verilen standartla kontrol edilir. Sayaç daha sonra test örneğine yerleştirilir ve bir okuma yapılır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, plastik filmlerin ve katı plastiklerin aynasal parlaklığı için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM D2457 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp