ASTM D255 Şeffaf Ahşap Mukavemet Değerlerini Oluşturmak için Test

ASTM Testleri

ASTM D255 Şeffaf Ahşap Mukavemet Değerlerini Oluşturmak için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D255 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,kereste, lamine ahşap, kontrplak ve yuvarlak kereste gibi farklı masif ahşap ürünler için tasarım değerlerinin oluşturulmasına uygulanabilir, mevsimsiz durumdaki, son kullanım için ayarlanmamış, farklı türdeki berrak ahşap için mukavemet değerlerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D255 Şeffaf Ahşap Mukavemet Değerlerini Oluşturmak için Test

Küçük şeffaf numuneler üzerinde elde edilen test değerlerinin, onları daha temsil edici hale getirmek için kapsamlı orman araştırmalarından elde edilen yoğunluk verileriyle birleştirilebileceği prosedürler,

Özel pazarlama ihtiyaçlarını karşılamak için bir tür içindeki bölgesel bölünmeler veya tür kombinasyonları için atanan değerler açısından verilerin yorumlanmasına ilişkin yönergeler ve

Farklı nihai kullanımlar için farklı masif ahşap ürünler için şeffaf ahşap değerlerinin tasarım değerlerine dönüştürülmesine ilişkin temel bilgiler.

Ortalama mukavemet özelliklerinin yeniden değerlendirilmesi için yoğunluk araştırması verilerinin henüz mevcut olmadığı türler için, Test Yöntemleri D143 veya Uygulama E105'in örnekleme yöntemleri ve prosedürleri kapsamında yapılan testlerden elde edilen mevcut veriler, aşağıdakiler için uygun hükümlerle sağlanır. onların uygulaması ve kullanımı. Yoğunluk araştırmasının kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı, yeniden değerlendirilen dayanım verilerinin orman meşceresini veya daha ziyade büyük orman alt bölümlerini temsil etmesi amaçlanmaktadır.

Bazı faydalı mekanik özellikler (taneye paralel ve dik çekme mukavemetleri, uzunlamasına-enine düzlem için rijitlik modülü ve enine elastisite modülü) kapsamlı bir şekilde değerlendirilmemiştir. Bu özelliklerin diğer özelliklerle olan ilişkilerine göre tahmin edilmesi için yöntemler açıklanmıştır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D255 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp