ASTM D257 Yalıtım Malzemelerinin DC Direnci veya İletkenliği için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D257 Yalıtım Malzemelerinin DC Direnci veya İletkenliği için Test Standardı

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM D257 standardı, dc yalıtım direnci, hacim direnci ve yüzey direncinin ölçümü için doğru akım prosedürlerini kapsar. Bu tür ölçümlerden ve numune ve elektrotların geometrik boyutlarından, elektriksel yalıtkan malzemelerin hem hacim hem de yüzey direnci ile ilgili iletkenlik ve iletkenlikler hesaplanabilir.

ASTM D257 Yalıtım Malzemelerinin DC Direnci veya İletkenliği için Test Standardı

Bu test yöntemleri, orta derecede iletken malzemelerin elektrik direncinin/iletkenliğinin ölçülmesinde kullanım için uygun değildir. Bu tür malzemeleri değerlendirmek için Test Yöntemi D4496'yı kullanılır.

Bu standart, direnci (veya iletkenliği) ölçmek için birkaç genel alternatif metodolojiyi açıklar. Spesifik malzemeler, hem voltaj stres limitlerini hem de sonlu elektrifikasyon sürelerini ve ayrıca numune konfigürasyonunu ve elektrot geometrisini tanımlayan spesifik malzemeye uygulanabilir standart ASTM test yöntemleri kullanılarak en uygun şekilde test edilebilir. Bu bireysel spesifik test metodolojileri, belirleme için kesinliği ve yanlılığı daha iyi tanımlayabilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D257 yalıtım malzemelerinin DC direnci veya iletkenliği için test standardı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp