ASTM D257 Testi

ASTM Testleri

ASTM D257 Testi

İzolasyon Malzemelerinin DC Direnci veya İletkenliği

İzolasyon Malzemelerinin DC Direnci veya İletkenliği için Standart Test Yöntemleri

ASTM D257 Testi

Bu test yöntemleri, dc yalıtım direncinin ölçümü için doğru akım prosedürlerini kapsar, hacim direnci ve yüzey direnci. Bu tür ölçümlerden ve numune ve elektrotların geometrik boyutlarından, elektrik yalıtım malzemelerinin hem hacim hem de yüzey direnci, ayrıca karşılık gelen iletkenlikler ve iletkenlikler hesaplanabilir.

Bu test yöntemleri, orta derecede iletken malzemelerin elektrik direncini / iletkenliğini ölçmek için uygun değildir. Bu tür malzemeleri değerlendirmek için Test Yöntemi D4496 kullanılır. Bu standart, direnci (veya iletkenliği) ölçmek için çeşitli genel alternatif yöntemleri tarif eder.

Spesifik malzemeler, hem gerilim gerilimi sınırlarını hem de sonlu elektrifikasyon sürelerini, ayrıca numune konfigürasyonunu ve elektrot geometrisini tanımlayan spesifik materyal için geçerli standart ASTM test yöntemleri kullanılarak en uygun şekilde test edilebilir. Bu bireysel spesifik test metodolojileri, belirleme için kesinliği ve sapmayı daha iyi tanımlayabilecektir.

Not: Yukarıdaki bilgiler doğrudan ASTM D257 'de yayınlanan test yöntemi kapsamından alınmıştır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp