ASTM D2602 Araçlarda Soğuk Marş Çalışmaları - Yağ Viskozitesi için Test

ASTM Testleri

ASTM D2602 Araçlarda Soğuk Marş Çalışmaları - Yağ Viskozitesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2602 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, referans yağlarla ilgili motor soğuk marş çalışmaları, bir yağın viskozitesini uygun sıcaklık ve kesme hızı koşulları altında ölçen standart bir laboratuvar testinin geliştirilmesine temel teşkil eder.

ASTM D2602 Araçlarda Soğuk Marş Çalışmaları - Yağ Viskozitesi için Test

Bununla birlikte, orijinal CCS yöntemi (Soğuk Marş Simülatörü Kullanılarak Düşük Sıcaklıkta Motor Yağlarının Görünür Viskozitesi, D 2602) tek sıcaklık belirlemelerinden (-18°C) çok sıcaklıklı bir yönteme geçişi yansıtacak şekilde değiştirildiğinde, endişeler test hassasiyeti ve viskoelastik yağların tepkisi ile ilgili olarak, yöntemin bir ASTM standardına revize edilmesini engelledi.

Bu endişeleri gidermek için son zamanlarda modifiye edilmiş CCS prosedürlerinin geliştirilmesi, motor marş verilerini destekleyen mevcut referans yağlarının olmaması nedeniyle bir şekilde engellenmiştir.Bu ihtiyacı karşılamak için Esso Petroleum Canada, 1987'de dört test yağı üzerinde motorun soğuk marşı ile ilgili sınırlı bir çalışma başlattı.

4 ve 6 silindirli benzinli motorlarla donatılmış beş farklı geç model binek otomobil, aşağıdaki sıcaklıklarda tekrar tekrar soğuk çalıştırmaya tabi tutuldu: Her Hava Şartlarına Uygun Şasi Dinamometre tesisinde 15°C ve -25°C. Araç marş sonuçları ve test yağlarının numuneleri 1987 yılında CCS görev gücüne iletildi. Daha yakın zamanlarda, Esso Petroleum Canada, üç farklı ağır hizmet kamyonunda çok dereceli motor yağlarının ayrıntılı bir soğuk çalıştırma/pompalanabilirlik değerlendirmesini üstlendi.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2602 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp