ASTM D2622 Dalga Boyu Dağılımlı X-Işını Floresan Spektrometrisi ile Petrol Ürünlerinde Kükürt için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2622 Dalga Boyu Dağılımlı X-Işını Floresan Spektrometrisi ile Petrol Ürünlerinde Kükürt için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2622 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, tek fazlı ve ortam koşullarında sıvı olan, orta derecede ısı ile sıvılaştırılabilen veya hidrokarbon çözücülerde çözünen petrol ve petrol ürünlerinde toplam kükürt tayinini kapsar.

ASTM D2622 Dalga Boyu Dağılımlı X-Işını Floresan Spektrometrisi ile Petrol Ürünlerinde Kükürt için Standart Test Yöntemi

Bu malzemeler arasında dizel yakıtı, jet yakıtı, kerosen, diğer damıtılmış yağlar, nafta, artık yağ, yağlama baz yağı, hidrolik yağ, ham petrol, kurşunsuz benzin, benzin-etanol karışımları ve biyodizel sayılabilir.

Bu test yönteminin aralığı, 3 mg/kg toplam kükürtün PLOQ değeri (Uygulama D6259 ile tutarlı prosedürlerle hesaplanmıştır) ile yuvarlak robin'deki en yüksek seviyeli numune, ağırlıkça % 4.6 toplam kükürt arasındadır.

Spesifik bir laboratuvar cihazı için miktar tayini sınırı (LOQ) ve yöntem kesinliği değerleri, cihazın kaynak gücüne (düşük veya yüksek güç), numune tipine ve laboratuvar tarafından yöntemi gerçekleştirmek için oluşturulan uygulamalara bağlıdır.

Kütle olarak % 4,6'dan fazla kükürt içeren numuneler, seyreltilmiş malzemenin kükürt konsantrasyonunu bu test yöntemi kapsamına almak için seyreltilmelidir. Seyreltilmiş numuneler, seyreltilmemiş numunelere göre Bölüm 14'te belirtilenden daha yüksek hatalara sahip olabilir.

Uçucu numuneler (yüksek buhar basınçlı benzinler veya hafif hidrokarbonlar gibi), analiz sırasında seçici hafif malzeme kaybı nedeniyle belirtilen hassasiyeti karşılamayabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2622 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp