ASTM D2684 Termoplastik Kapların Paketlenmiş Reaktiflere veya Tescilli Ürünlere Geçirgenliği için Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2684 Termoplastik Kapların Paketlenmiş Reaktiflere veya Tescilli Ürünlere Geçirgenliği için Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D2684 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D2684 standardı, termoplastik kapların, belirtilen maruz kalma koşulları altında paketlenmiş reaktiflere veya tescilli ürünlere geçirgenliğini belirlemeye yönelik prosedürleri kapsar.

ASTM D2684 Termoplastik Kapların Paketlenmiş Reaktiflere veya Tescilli Ürünlere Geçirgenliği için Test Yöntemi

Kullanılan maruziyetler, son kullanım uygulamasında karşılaşılabilecek normal ve yüksek sıcaklık-depolama koşullarını simüle etmeyi amaçlamaktadır. Bu test yöntemi, yalnızca pozitif, sızdırmaz kapatmaya izin verecek şekilde tasarlanmış kap türleri için geçerlidir.

ASTM D2684 ile iki test prosedürü sağlanır:

Prosedür A, yalnızca standart bir tasarım kabı ile test etmeye özeldir. Bu prosedür, ağırlık kaybı (veya kazanımı) oranının belirlenmesini ve bir geçirgenlik faktörünün hesaplanmasını sağlar.

Prosedür B, diğer tüm konteyner tasarımlarının testleri için geçerlidir. Bu prosedürle geçirgenlik verileri, yalnızca test edilen belirli kap için ağırlık kaybı (veya kazanç) oranı cinsinden ifade edilir.

Birimler - SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir. Bu standardın bilinen bir ISO eşdeğeri yoktur.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, termoplastik kapların paketlenmiş reaktiflere veya tescilli ürünlere geçirgenliği için test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM D2684 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp