ASTM D2717 Sıvıların Termal İletkenliği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2717 Sıvıların Termal İletkenliği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D2717 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, metalik olmayan sıvıların termal iletkenliğinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D2717 Sıvıların Termal İletkenliği için Standart Test Yöntemi

Aşağıdaki sıvılara uygulanabilir:

  • Borosilikat cam ve platin ile kimyasal olarak uyumlu;
  • Orta derecede şeffaf veya kızılötesi radyasyonu emici;
  • Test sıcaklığında 200 torr'dan düşük bir buhar basıncına sahiptir.

Buhar basıncı 345 kPa'ya (50 psia) kadar olan malzemeler, termal iletkenlik hücresini basınçlandırarak numunenin buharlaşmasını bastırmak için yeterli önlemlerin alınması koşuluyla mutlak olarak test edilebilir. Bu koşullar altında basınçlı kaplar için olağan güvenlik önlemleri izlenmelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2717 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp