ASTM D2765 Jel İçeriğinin ve Çapraz Bağlanmış Etilen Plastiklerin Şişme Oranının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D2765 Jel İçeriğinin ve Çapraz Bağlanmış Etilen Plastiklerin Şişme Oranının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2765 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Etilen plastiklerinde çapraz bağlama yoluyla üretilen jel içeriği (çözünmeyen kısım), dekahidronaftalin veya ksilenler gibi çözücüler ile özütlenerek belirlenir.

ASTM D2765 Jel İçeriğinin ve Çapraz Bağlanmış Etilen Plastiklerin Şişme Oranının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemleri

Burada açıklanan yöntemler, dolgu maddeleri içerenler de dahil olmak üzere tüm yoğunluklardaki çapraz bağlı etilen plastiklere uygulanabilir ve tümü, bu bileşiklerin bazılarında bulunan eylemsiz dolgu maddeleri için düzeltmeler sağlar.

En kısa sürede en eksiksiz ekstraksiyona izin veren Test Yöntemi A, hakem testleri için kullanılacaktır, ancak iki alternatif hakem olmayan Test Yöntemi B ve C de açıklanmıştır.

Test Yöntemi B, hakem test yönteminden yalnızca numune hazırlamada farklılık gösterir; yani hakem test yönteminin gerektirdiği zemin numunesi yerine örneğin kablo yalıtımında seçilen noktalardan alınan talaşların kullanılmasını gerektirir. Tıraşlanmış partiküller daha büyük olduğundan, numune başına daha az toplam yüzey özütleyiciye maruz kalır, bu nedenle bu test yöntemi normalde hakem yönteminden yaklaşık %1 ila 2 daha düşük özütleme değerleri verir.

Test Yöntemi C, tek parça halindeki bir numunenin 110°C sabit sıcaklıkta ksilenlerde ekstrakte edilmesini gerektirir.

Herhangi bir şekildeki eşyalar üzerinde ekstraksiyon testleri yapılır. Numuneler, yalıtımın yetersiz çapraz bağlamaya en duyarlı bölümlerinden seçilebildiğinden, özellikle elektrik yalıtımı için yararlı olmuştur.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2765 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp