ASTM D2794 Organik Kaplamaların Hızlı Deformasyon Etkilerine Karşı Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2794 Organik Kaplamaların Hızlı Deformasyon Etkilerine Karşı Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM D2794, organik kaplamaların hızlı deformasyon (darbe) etkilerine karşı direnci için standart bir test yöntemidir. Bu standart, uygun 24 gauge metal panellere organik kaplamalar uygulamayı ve kaplamayı ve ayrıca alt tabakayı deforme eden bir girintiyi indüklemek için belirli bir mesafeden standart bir ağırlığı düşürmeyi içerir.

ASTM D2794 Organik Kaplamaların Hızlı Deformasyon Etkilerine Karşı Direnci için Standart Test Yöntemi

Bu standart genellikle numuneler güneşe maruz bırakılarak yaşlandırma için ASTM G154 gibi hızlandırılmış bir yaşlandırma işlemine tabi tutulduktan sonra ve ısıyla yaşlandırma sonrasında gerçekleştirilir.

Alt tabakalara uygulanan kaplamalar, ister yapım ister kullanım sırasında olsun, önemli ölçüde değişen etkilere maruz kalmaktadır. Bu standardın, organik kaplamaların darbe direncinin, deforme kaplamada çatlama meydana getirmek için gereken inç-pound sayısının tahmininde oldukça faydalı olduğu bulunmuştur.


ASTM D2794 testi için tipik Deneysel parametreler

  • Numune/ürün sayısı: en az dört numune
  • Numunelerin hazırlanması: Prosedürünüze göre test edilecek malzemenin tek tip kaplamalarını 24 ayar (0,025 inç veya 0,63 mm) çelik panellere uygulayın.
  • Girinti türü: izinsiz giriş veya ekstrüzyon (doğrudan/dolaylı)
  • Alt tabaka için metal türü: belirtilecektir
  • Standart ağırlık: belirtilecek

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2794 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp