ASTM D2842 Sert Hücresel Plastiklerin Su Emmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2842 Sert Hücresel Plastiklerin Su Emmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D2842 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, 5.1 cm'lik bir suyun altına daldırmadan kaynaklanan kaldırma kuvvetindeki değişikliği ölçerek katı hücresel plastiklerin su emmesinin belirlenmesini kapsar. 96 saatlik belirtilen daldırma süresi için (2 inç) su yüksekliği.

ASTM D2842 Sert Hücresel Plastiklerin Su Emmesi için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, kaldırma kuvvetindeki değişikliği ölçmek için kullanılacak iki prosedürü açıklar. ProsedürHızlı su emilimi yaşayan veya maruz kalma süresi boyunca hacminde artış gösteren malzemeler veya her ikisi için kullanılacaktır. Bu özelliklerden herhangi birini sergilemeyen malzemeler Prosedür B'ye göre değerlendirilecektir.

Spesifik uygulamalar için, normal 96 saatlik test gereksiniminden farklı olan daldırma süreleri, üretici ve alıcı arasında kararlaştırılmalıdır.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2842 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp