ASTM D2843 Plastiklerin Yanmasından veya Ayrışmasından Kaynaklanan Duman Yoğunluğu için Test

ASTM Testleri

ASTM D2843 Plastiklerin Yanmasından veya Ayrışmasından Kaynaklanan Duman Yoğunluğu için Test

EUROLAB laboratuvar ASTM D2843 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart,plastiklerin yanması veya bozunması sonucu oluşan duman kararmasının nispi miktarlarını ölçmek ve gözlemlemek için bir laboratuvar prosedürünü kapsar.

ASTM D2843 Plastiklerin Yanmasından veya Ayrışmasından Kaynaklanan Duman Yoğunluğu için Test

Kontrollü yanma veya bozunma koşulları altında plastiklerin duman üretme özelliklerini ölçmek için kullanılması amaçlanmıştır. Diğer yangın koşulları ile korelasyon ima edilmez. Ölçümler, kontrollü, standartlaştırılmış koşullar altında üretilen, toplanan bir duman hacmi yoluyla ışık iletiminin kaybı açısından yapılır. Cihaz, test sırasında alev ve duman görülebilecek şekilde yapılmıştır.

Yanma sırasında, personel için potansiyel olarak tehlikeli olabilecek gazlar veya buharlar veya her ikisi ortaya çıkar. Operatörü korumak için yeterli önlemler alınacaktır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak tek başına malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri kapsamaz. gerçek yangın koşulları altında.

Yangın testi doğası gereği tehlikelidir. Bu testler yapılırken personel ve mülk için yeterli güvenlik önlemleri alınacaktır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2843 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.