ASTM D2850 Kohezyonlu Zeminler - Drenajsız Üç Eksenli Basınç Testi

ASTM Testleri

ASTM D2850 Kohezyonlu Zeminler - Drenajsız Üç Eksenli Basınç Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D2850 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, örselenmemiş veya yeniden kalıplanmış kohezyonlu zeminden silindirik bir numunenin mukavemet ve gerilme-gerinim ilişkilerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D2850 Kohezyonlu Zeminler - Drenajsız Üç Eksenli Basınç Testi

Numuneler, üç eksenli bir bölmede sınırlayıcı bir sıvı basıncına tabi tutulur. Test sırasında numunenin drenajına izin verilmez. Numune, sabit bir eksenel deformasyon oranında (gerinim kontrollü) drenaj olmadan basınç altında kesilir.

Bu test yöntemi, zeminler için drenajsız dayanım özelliklerini ve gerilim-gerinim ilişkilerini belirlemek için veri sağlar. Bu test yöntemi numuneye uygulanan toplam gerilmelerin ölçülmesini sağlar, yani gerilmeler boşluk suyu basıncına göre düzeltilmez.

Verilerin bu standartta nasıl toplandığını, hesaplandığını veya kaydedildiğini belirtmek, verilerin tasarım veya diğer kullanımlarda veya her ikisinde de uygulanabileceği doğrulukla doğrudan ilişkili değildir. Bu standart kullanılarak elde edilen sonuçların nasıl uygulanacağı, kapsamı dışındadır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. İnç-pound birimlerinde belirtilen ve parantez içinde verilen değerler yaklaşık değerlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2850 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp