ASTM D287 Ham Petrol ve Petrol Ürünlerinin API Yerçekimi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D287 Ham Petrol ve Petrol Ürünlerinin API Yerçekimi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D287 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, normalde sıvı olarak işlenen ve 101.325 kPa (14.696) Reid buhar basıncına sahip olan ham petrol ve petrol ürünlerinin API gravitesinin bir dizi hesaplaması ile bağlantılı olarak bir cam hidrometre vasıtasıyla belirlemeyi kapsar.

ASTM D287 Ham Petrol ve Petrol Ürünlerinin API Yerçekimi için Standart Test Yöntemi

Graviteler, 60°F'de (15.56°C) belirlenir veya D1250 petrol ölçüm tabloları kılavuzuna ek (API MPMS Bölüm 11.1) aracılığıyla 60°F'deki değerlere dönüştürülür. Bu tablolar hidrokarbon olmayanlara veya aromatikler gibi esasen saf hidrokarbonlara uygulanamaz.

Elde edilen ilk değerler, yoğunluk ölçümleri değil, düzeltilmemiş hidrometre okumalarıdır. Değerler, referans sıcaklığında veya başka bir uygun sıcaklıkta bir hidrometrede ölçülür ve okumalar, menisküs etkisi, termal cam genleşme etkisi, alternatif kalibrasyon sıcaklık etkileri ve hacim düzeltme tabloları aracılığıyla referans sıcaklığa göre düzeltilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D287 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp