ASTM D2887 Gaz Kromatografisi ile Petrol Fraksiyonlarının Kaynama Aralığı Dağılımı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2887 Gaz Kromatografisi ile Petrol Fraksiyonlarının Kaynama Aralığı Dağılımı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2887 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, petrol ürünlerinin kaynama aralığı dağılımının belirlenmesini kapsar.

ASTM D2887 Gaz Kromatografisi ile Petrol Fraksiyonlarının Kaynama Aralığı Dağılımı için Standart Test Yöntemi

Test yöntemi, bu test yöntemiyle ölçüldüğü üzere atmosfer basıncında 538°C (1000°F) veya daha düşük bir nihai kaynama noktasına sahip petrol ürünleri ve fraksiyonlarına uygulanabilir. Bu test yöntemi, kaynama aralığı 55,5°C'den (100°F) fazla olan ve ortam sıcaklığında numune alınmasına izin verecek kadar düşük bir buhar basıncına sahip numunelerle sınırlıdır.

Prosedür A, alev İyonizasyon Dedektörüne ek olarak bir Termal İletkenlik Dedektörünün yanı sıra dolgulu ve kılcal sütunlar gibi daha geniş bir sütun ve analiz koşulları seçimine izin verir. Analiz süreleri 14 dakika ile 60 dakika arasında değişmektedir.

Prosedür, yalnızca 3 kapiler kolonla sınırlıdır ve numune seyreltmesi gerektirmez. Ayrıca Prosedür B, sadece Prosedür A'da açıklanan numune türleri için değil, aynı zamanda B5, B10 ve B20 biyodizel karışımlarını içeren numunelerin analizi için de kullanılır. Prosedür B (hızlandırılmış D2887 ) kullanıldığında analiz süresi yaklaşık 8 dakikaya düşürülür.

Bu test yöntemi, benzin numunelerinin veya benzin bileşenlerinin analizi için kullanılmaz. Bu tür numuneler test yöntemi D7096 ile analiz edilmelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. SI birimlerinden sonra parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlıdır ve standart olarak kabul edilmez.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2887 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp