ASTM D2983 Otomatik Şanzıman Sıvılarının, Hidrolik Sıvıların ve Yağlayıcıların Düşük Sıcaklık Viskozitesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2983 Otomatik Şanzıman Sıvılarının, Hidrolik Sıvıların ve Yağlayıcıların Düşük Sıcaklık Viskozitesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D2983 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, otomatik şanzıman sıvılarının, dişli yağlarının, hidrolik sıvıların ve bazı yağlama maddelerinin düşük kesme hızı viskozitesinin belirlenmesi için uygun bir tork aralığına ve özel iş miline sahip döner viskozimetrelerin kullanımını kapsar.

ASTM D2983 Otomatik Şanzıman Sıvılarının, Hidrolik Sıvıların ve Yağlayıcıların Düşük Sıcaklık Viskozitesi için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi daha önce "Brookfield Viskozimetresi ile Ölçülen Yağlayıcıların Düşük Sıcaklık Viskozitesi" başlığını taşıyordu. Yağlayıcı endüstrisinde, D2983 test sonuçları genellikle bu yöntemle belirlenen bir viskoziteyi ifade eden "Brookfield 2 Viskozitesi" olarak anılır.

Bu test yöntemi dört prosedürü içerir:

  • Prosedür A, viskozite ölçümü için hazırlanırken numuneleri soğutmak için yalnızca bir hava banyosu kullanıldığında kullanılır.
  • Prosedür B, viskozite ölçümüne hazırlanırken numuneleri soğutmak için mekanik olarak soğutulan programlanabilir bir sıvı banyosu kullanıldığında kullanılır.
  • Prosedür C, viskozite ölçümü için hazırlanırken simüle edilmiş bir hava hücresi (SimAir) 3 hücresi aracılığıyla numuneleri soğutmak için mekanik olarak soğutulan sabit sıcaklıklı bir sıvı banyosu kullanıldığında kullanılır.
  • Prosedür D, programlanabilir bir rotasyonel viskozimetre ile birlikte termoelektrik olarak ısıtılan ve soğutulan sıcaklık kontrollü bir numune odası kullanarak düşük sıcaklık, düşük kesme hızı viskozitesinin belirlenmesini otomatikleştirir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2983 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp