ASTM D2990 Testi

ASTM Testleri

ASTM D2990 Testi

ASTM D2990, Plastiklerin Çekme, Basınç ve Eğilme Sünmesi ve Sürünme-Kırılması için Standart Test Yöntemleri, belirtilen çevresel koşullar altında plastiklerin çekme ve basınçla sünme ve sürünme yırtılmasını belirler.

ASTM D2990 Testi

Sürünme ve sürünme-kopma testlerinden elde edilen veriler, malzemelerin uzun süreli yükler altında sünme modülünü ve mukavemetini tahmin etmek ve bu tür yükler sonucunda oluşabilecek boyutsal değişiklikleri tahmin etmek için gereklidir. Veriler, fabrikasyon parçaların tasarımında diğer malzemeleri karşılaştırmak, plastikleri sabit bir yük altında uzun vadeli performans için karakterize etmek ve spesifikasyon amaçları için kullanılabilir.

Uzun süreli yükler altında malzemelerin sünme modülünü ve mukavemetini tahmin etmek ve bu tür yüklerin bir sonucu olarak potansiyel olarak meydana gelebilecek boyutsal değişiklikleri tahmin etmek için sürünme ve sürünme-kopma testlerinden elde edilen veriler gereklidir.

Bu test yöntemlerinden elde edilen veriler, malzemeleri karşılaştırmak için, fabrikasyon parçaların tasarımında, plastikleri sabit yük altında uzun vadeli performans için karakterize etmek ve belirli koşullar altında durumlarını görmek için kullanılabilir. Bu test yöntemine geçmeden önce, test edilen malzemenin özelliklerine atıfta bulunulmalıdır. Malzeme spesifikasyonunda kapsanan herhangi bir numune hazırlama, koşullandırma, boyutlar ve/veya test parametreleri, testin gerçekleştirilme amacı ile çelişeceği durumlar dışında, bu test yönteminde belirtilenlere göre öncelikli olacaktır. 

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2990 testi kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp