ASTM-D3014 Dikey Konumda Sert Termoset Hücresel Plastiklerin Alev Yüksekliği, Yanma Süresi ve Kütle Kaybı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM-D3014 Dikey Konumda Sert Termoset Hücresel Plastiklerin Alev Yüksekliği, Yanma Süresi ve Kütle Kaybı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM-D3014 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu bir yangın test tepki standardıdır. Bu test yöntemi, sert termoset hücresel plastiklerin göreceli kapsamını ve yanma süresini ve kütle kaybını karşılaştırmak için küçük ölçekli bir laboratuvar tarama prosedürünü kapsar.

ASTM-D3014 Dikey Konumda Sert Termoset Hücresel Plastiklerin Alev Yüksekliği, Yanma Süresi ve Kütle Kaybı için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, yalnızca bağıl yanma özelliklerini belirlemek için kullanılacaktır. Bu test yöntemi, test koşulları altında damlayan veya eriyen malzemeler için kullanılmamalıdır.

Yanma sırasında, personel için potansiyel olarak tehlikeli olabilecek gazlar veya buharlar veya her ikisi ortaya çıkar. Operatörü korumak için yeterli önlemler alınacaktır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri kendi başına kapsamaz.

Bu prosedürde, numuneler bir veya daha fazla belirli laboratuvar test koşullarına tabi tutulur. Farklı test koşulları değiştirilirse veya son kullanım koşulları değiştirilirse, ölçülen yangın testi tepki özelliklerindeki değişiklikleri bu testle veya bu testten yola çıkarak tahmin etmek her zaman mümkün değildir. Bu nedenle sonuçlar yalnızca bu prosedürde açıklanan yangın testi-maruz kalma koşulları için geçerlidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM-D3014 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp