ASTM D3029 Düz, Sert Plastik Numunelerin Aracılığıyla Darbe Dayanımı için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D3029 Düz, Sert Plastik Numunelerin Aracılığıyla Darbe Dayanımı için Test Standardı

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM D3029 standardı, serbest düşen bir yığının veya ağırlığın belirli çeşitli darbe koşulları altında yassı, sert plastik numuneleri çatlatmak veya kırmak için gereken enerjiye göre malzemelerin göreceli sıralamasının belirlenmesini kapsar.

ASTM D3029 Düz, Sert Plastik Numunelerin Aracılığıyla Darbe Dayanımı için Test Standardı

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır. Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Patlamak ve merkeze nüfuz etmek için gerekli enerji dairesel bir plaka ile iki plaka arasına monte edilmiş bir numunenin açıklık, mekanik iş kapasitesindeki kayıpla ölçülür. Bir sarkaç tarafından kinetik enerjinin harcanması nedeniyle, test numunesinden geçen yuvarlak prob atış faktörü veya kinetik enerji için düzeltmeler test örneğinin delinme parçası yapılamaz, çünkü sadece küçük kitleler söz konusudur.

Tokluğu ölçmek için kullanılan diğer teknikler gibi, bu test de yöntem, bir malzemenin parametrelerini belirlemek için bir araç sağlar. Bazı son kullanım uygulamalarına daha yakın gerinim oranlarında düşük hızlı tek eksenli çekme testleri ile görüntülendi. Dinamik çekme bir filmin davranışı, özellikle film ambalaj malzemesi olarak kullanılır. Aynı belirsizlikler diğer darbe testleri için de geçerli olan kalınlık ile korelasyonlar bu test için de geçerlidir. Bu nedenle, birim kalınlığa rasyonelleştirme için herhangi bir hüküm yoktur.

Uzun yılların kazandırdığı deneyim ile kuruluşumuz, talep eden işletmelere, eğitimli ve uzman bir kadro ile malzemelerin laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, ASTM D3029 standart test hizmetleri vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp