ASTM D3044 Ahşap Esaslı Yapısal Panellerin Kesme Modülü  için Test

ASTM Testleri

ASTM D3044 Ahşap Esaslı Yapısal Panellerin Kesme Modülü için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3044 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,panellerin düzlemindeki kesme distorsiyonu ile ilişkili ahşap esaslı yapısal panellerin kesme modülünün belirlenmesini kapsar.

ASTM D3044 Ahşap Esaslı Yapısal Panellerin Kesme Modülü  için Test

Yöntem, her tür ahşap esaslı yapısal panele uygulanabilir. Tek tek katların, laminasyonların veya tabakaların tane yönü veya oryantasyonu, test numunesinin kenarına paralel veya dik olmalıdır.

Katlar, laminasyonlar veya katmanlar farklı malzeme veya elastik özelliklere sahipse, yöntem etkin kesme modülünü verir. Kullanılan ahşap esaslı yapısal paneller arasında kontrplak, yönlendirilmiş yonga levha ve kaplama ve ahşap esaslı katmanlardan oluşan kompozitler bulunur.

Bu test yöntemi, temel olarak, tek tek katların, laminasyonların veya katmanların tane veya oryantasyonunun numunenin kenarına paralel veya dik olduğu malzeme için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, tüm katları aynı kalınlıkta olan dört katlı bir panel kullanılıyorsa, damarın numune kenarlarına 45°'de olduğu kontrplak numuneleri için kullanılabilir. Kontrol koşulu, her iki köşegen boyunca EI (elastisite modülü × atalet momenti) değerlerinin eşit olmasıdır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3044 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp