ASTM D3045 Plastiklerin Yüksüz Termal Yaşlanması için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D3045 Plastiklerin Yüksüz Termal Yaşlanması için Test Standardı

ASTM D3045, plastiklerin yüksüz ısıl yaşlanması için standart bir uygulamadır. Zamanla meydana gelen oksidasyona veya diğer bozulma türlerine karşı dirençlerini test etmek için plastiklerin maruz kalması gereken maruz kalma koşullarını test eder.

ASTM D3045 Plastiklerin Yüksüz Termal Yaşlanması için Test Standardı

Uzun süreler boyunca amaçlanan kullanım sıcaklığından daha yüksek sıcaklıklara maruz kalmak, polimerlerin erken yaşlanmasına neden olur. Bu eskitme prosedürü, malzemelerin zamanla nasıl yaşlanacağını tahmin etmede yardımcı olabilir.

Bu standart, tek bir sıcaklıkta ilgili belirli özelliklerdeki dalgalanma ile ölçülen malzemelerin termal aşınma özelliklerinin karşılaştırılmasında yol gösterici bir rol oynar. Tanımlanmış bir özelliğin değişmesi için gereken süreyi tahmin etmek amacıyla bir dizi sıcaklıkta malzemelerin termal yaşlanma özelliklerini karşılaştırma prosedürleri de bu uygulamada açıklanmaktadır. EUROLAB, polimer test hizmetlerinin bir parçası olarak ASTM D3045'i sunar.

Isıya maruz kalma, plastiklerde birçok türde fiziksel ve kimyasal değişikliğe neden olabilir. Hem sıcaklık hem de zamandaki maruz kalma seviyesi, meydana gelecek özellik değişikliklerinin kapsamını ve türünü etkileyecektir. Polimerler, yüksek sıcaklığa kısa süreli maruz kalmalarla kesinlikle bozulmazlar, ancak plastiklerin yüksek sıcaklığa uzun süre maruz kalma süreleri genellikle bir miktar bozulmaya ve ayrıca farklı özelliklerin tümü aynı oranda değişmeyebileceğinden fiziksel özelliklerde kademeli bir değişikliğe neden olur.

ASTM D3045, malzemelerin dayanıklılıklarını ve mal kayıplarını önlemek için beklenen ömürlerini anlamak için kullanılması amaçlanan sıcak koşulları simüle eder.

Kuruluşumuz EUROLAB tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D3045 plastiklerin yüksüz termal yaşlanması için test standardı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp