ASTM D3078 Kabarcık Emisyonu ile Esnek Ambalajlarda Sızıntıların Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3078 Kabarcık Emisyonu ile Esnek Ambalajlarda Sızıntıların Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3078 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM D3078, esnek paketler ve poşetlerdeki sızıntıları belirler.

ASTM D3078 Kabarcık Emisyonu ile Esnek Ambalajlarda Sızıntıların Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM D3078 esnek paketleme ve kese balonu emisyon standardının kapsamı, üst boşluk gazı içeren paketlerdeki büyük sızıntıları belirlemektir. Standardın belirttiği gibi, bu prosedür kullanılarak küçük sızıntılar her zaman tespit edilemeyebilir. Ürünler veya sıkışan hava üzerindeki viskoelastik etkiler önemli hale gelir ve küçük açıklıklardan geçişi engeller.

Poşet içindeki pozitif basınç bir vakum kullanılarak çekildiğinde, ürün aslında küçük sızıntıları tıkayabilir. Bu test yöntemi ile gözlemlenebilecek sızıntının boyutu iki ana faktör tarafından belirlenir. İlk olarak, ambalaj malzemesinin doğası, sızıntıların gözlemlenmesini etkileyecektir. İkincisi, seçilen test parametreleri bir faktör olabilir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3078 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp