ASTM D3103 Dağıtım Paketlerinin Isı Yalıtım Performansı için Test

ASTM Testleri

ASTM D3103 Dağıtım Paketlerinin Isı Yalıtım Performansı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3103 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, bir paketin ısı yalıtım kalitesinin ve içeriğinin değişken ortam sıcaklığı koşullarına maruz kaldığında ısıl kararlılığının belirlenmesini kapsar.

ASTM D3103 Dağıtım Paketlerinin Isı Yalıtım Performansı için Test

ASTM D3103 ısı yalıtımı uygunluk standardının kapsamı, bir paketin ısı yalıtım kalitesinin ve içeriğinin değişken ortam sıcaklığı koşullarına maruz kaldığında ısıl kararlılığının belirlenmesini kapsar. ASTM D3103 testi, ürün yükleri olan veya olmayan çeşitli dahili enerji kaynaklarına sahip paketleri test etmek için uygundur.

ASTM D3103 paket bütünlüğü testi, yüksek değerli, yüksek riskli malzemeler için kullanılan ısı yalıtımlı ambalajların performansını ve sürdürülebilirliğini değerlendirmeye yöneliktir. Bu paket test yöntemi, bir dizi dış hava sıcaklığına maruz kalırken doğru iç paket sıcaklık okumaları gerektiren herhangi bir ürün için de kullanılabilir.

Biyolojik materyaller, farmasötikler, teşhis ve kan ürünleri gibi belirli maddeler, sıcaklık kontrollü paketler içinde gönderilmelidir. Paketin ısı transfer hızını etkileyen faktörler arasında dış paketin yalıtımı, enerji kaynağı ve ürün yükü yer alır.

Termal olarak yalıtılmış bir paketin performansını etkileyen çeşitli faktörler nedeniyle, ASTM D3103 uygunluk testi, mümkün olduğunda asıl paketle gerçekleştirilmelidir. Simüle edilmiş paketler kullanıldığında, simüle edilen yük ve soğutucunun sıcaklık ve diğer ilgili fiziksel özellikler açısından gerçek paketlere mümkün olduğunca yakın olmasına özel özen gösterilmelidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3103 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp