ASTM D3165 Tek Bindirmeli Eklemli Lamine Montajların Gerilim Yüklemesi ile Kesmede Yapıştırıcıların Mukavemet için Test

ASTM Testleri

ASTM D3165 Tek Bindirmeli Eklemli Lamine Montajların Gerilim Yüklemesi ile Kesmede Yapıştırıcıların Mukavemet için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3165 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, bir tek bindirmeli bağlantı numunesi üzerinde ve belirtilen hazırlama ve test koşulları altında test edildiğinde, geniş alanlı bağlantılardaki yapıştırıcıların karşılaştırmalı kesme mukavemetlerini belirlemek için tasarlanmıştır.

ASTM D3165 Tek Bindirmeli Eklemli Lamine Montajların Gerilim Yüklemesi ile Kesmede Yapıştırıcıların Mukavemet için Test

Yapıştırıcılar, küçük ve geniş alan bağlantılarında farklı tepki verir.

Bu test yöntemi metalden metale uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlansa da, plastik yapıştırıcıların kalınlığına ve sertliğine önem verilmesi şartıyla, plastik yapıştırıcılar kullanan yapıştırıcıların kesme özelliklerini ölçmek için kullanılabilir. Yapıştırıcılarda yatak arızasını önlemek için plastik yapıştırıcılar için katlayıcılar veya yapıştırılmış tırnaklar gerekebilir.

Bu değişiklik, yapıştırıcı yoğunluğu, akış özellikleri, kürleşme hızı, jel süresi, taşıyıcı bileşimi, hapsedilmiş uçucu maddeler, kürleme sırasında salınan uçucular, vb. ve ayrıca sıcaklık, zaman, basınç, yükselme hızı dahil kür döngüsü değişkenlerinden etkilenebilir. Sıcaklığa, soğuma hızına vb. bağlıdır. İşleme değişkenlerine ek olarak bağlantı boyutu, mekanik veya termal yükleme sırasında bağlantının kenarında indüklenen çekme yüklerinin etkisinin yanı sıra yapıştırıcı üzerindeki kısıtlama seviyesini de değiştirir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3165 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp