ASTM D3170 Kaplamaların Yontma Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3170 Kaplamaların Yontma Direnci için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D3170 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, kaplamaların taşlar veya diğer uçan cisimler tarafından ufalanma hasarına karşı direncinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D3170 Kaplamaların Yontma Direnci için Standart Test Yöntemi

Hizmet gereksinimlerini karşılamak için bir kaplama veya kaplama sistemi formüle ederken, çakıl gibi uçan nesnelerin neden olduğu ufalanma hasarına karşı direnç, diğer özellikler ayarlandıkça önemli ölçüde değişebileceğinden, önemli özelliklerden biridir. Kısmen azalan esnekliğin bir sonucu olarak düşük sıcaklıklarda talaşlanma direnci azaldığından, test düşük sıcaklıkta gerçekleştirilerek servis koşullarıyla daha doğrudan ilişkili olabilir.

Bu test yöntemi, tekrarlanabilirliği arttırmak için kaplanmış panel üzerinde ortam tarafından kontrollü bir etki miktarı üretmek üzere tasarlanmıştır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3170 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp