ASTM D3257 Gaz Kromatografisi ile Mineral Ruhlarda Aromatikler için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D3257 Gaz Kromatografisi ile Mineral Ruhlarda Aromatikler için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM D3257 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, 149 ila 210°C (300 ila 410°C) damıtma aralığına sahip mineral alkollü içkilerde % 0.1 ila 30 konsantrasyon aralığında etilbenzen ve toplam sekiz karbonlu (C 8 ) ve daha ağır aromatiklerin belirlenmesini kapsar.

ASTM D3257 Gaz Kromatografisi ile Mineral Ruhlarda Aromatikler için Standart Test Yöntemleri

Bilinmeyen bir numunenin tek kolonlu gaz kromatografisi analizinin riskli olduğu analitik kimyagerler tarafından kabul edilmektedir. Bu gibi durumlarda, örneğin birkaç farklı gaz kromatografi sütunu, gaz kromatografisi/kütle spektrometresi veya gaz kromatografisi/kızılötesi, vb. gibi mutlak pozitif tanımlama için çoklu ve farklı analitik teknikler kullanılmalıdır.

Oksijenli bileşikler varsa, karışabilir ve hatalı sonuçlara neden olabilir. Bu tür oksijenli bileşikler normalde mineral alkollü içeceklerde bulunmaz.

Aşağıdaki üç test yöntemi kapsanmaktadır:

  • Test Yöntemi A, etilbenzen içeriğinin ölçümü, C8 artı daha yüksek aromatikler (etilbenzen hariç) ve tek dolgulu kolon gaz kromatografik analizi aracılığıyla toplam aromatikler.
  • Test Yöntemi B, hızlı paketlenmiş kolon gaz kromatografik analizi aracılığıyla etilbenzen içeriğinin ölçümü.
  • Test Yöntemi C, bir kapiler kolon gaz kromatografik analizi vasıtasıyla etilbenzen içeriği, C8 artı daha yüksek aromatikler (etilbenzen hariç) ve toplam aromatik ölçümü.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3257 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp