ASTM D3273 Bir Çevre Odasında İç Kaplamaların Yüzeyinde Küf Büyümesine Karşı Direnç için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM D3273 Bir Çevre Odasında İç Kaplamaların Yüzeyinde Küf Büyümesine Karşı Direnç için Standart Spesifikasyon

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3273 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, küçük bir çevre odasını ve 4 haftalık bir süre içinde boya filmlerinin yüzey küf mantarlarına, şiddetli bir iç ortamda küf oluşumuna karşı nispi direncini tekrarlanabilir bir şekilde değerlendirmek için çalışma koşullarını açıklar.

ASTM D3273 Bir Çevre Odasında İç Kaplamaların Yüzeyinde Küf Büyümesine Karşı Direnç için Standart Spesifikasyon

Cihaz, herhangi bir ilgili tarafça kolayca oluşturulabilecek veya elde edilebilecek şekilde tasarlanmıştır ve büyük bir tropikal odada elde edilen sonuçları çoğaltacaktır.

Bu test yöntemi, iç kaplamanın hızlandırılmış küf oluşumuna karşı karşılaştırmalı direncini değerlendirmek için kullanılabilir. Belirli bir derecedeki performans, mantar içermeyen bir kaplama için belirli bir süre anlamına gelmez. Bununla birlikte, daha iyi derecelendirilmiş bir kaplama, gerçek son kullanımda neredeyse her zaman daha iyi performans gösterir.

Bu test yöntemi, bir iç kaplamanın mantar tahribatına karşı direncinin hızlandırılmış değerlendirilmesi için tasarlanmıştır. Dış kaplamaların performansını değerlendirmek için bu test yönteminin kullanımı doğrulanmamıştır ve bu tür kullanım için sınırlamalar belirlenmemiştir.

Bu test yöntemi bir dış cephe kaplama sisteminin testi için kullanılacaksa, sonuçların bu test yönteminin kapsamı dışında olduğu şeklinde yorumlanmasına ilişkin bir önlem ifadesi eklenmelidir. Herhangi bir hızlandırılmış aşınma (sızma, aşınma makinesi maruziyeti, vb.) rapor edilmeli ve ayrıca bunun bu test yönteminin mevcut kapsamının dışında olduğu gerçeğine atıfta bulunulmalıdır.

Odanın kısa test süresi boyunca tekrarlanabilir bir şekilde çalışması için, sıcaklık ve nem, belirtilen nispeten dar sınırlar içinde etkin bir şekilde kontrol edilmelidir. Bir film üzerindeki küf gelişiminin şiddeti ve hızı, hem filmin hem de alt tabakanın nem içeriğinin bir fonksiyonudur. 32,5 ± 1°C (90 ± 2°F ) sıcaklıkta %95 ± 3 bağıl nem, test panellerinin hızla gelişmesi ve küf gelişimini destekleyecek yeterli bir nem seviyesini koruması için gereklidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3273 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp